Okuma Önerisi

(REKLAM)

Geçen Ay En Çok Satan Kitaplar

En çok okunan kitaplar” ile “en çok satan kitaplar” aynı anlama mı gelir, tahmini zor. Ama internetten kitap satan siteler arasında önde gelen isimlerden yapılan derlemelere bakmakta fayda var.


En çok okunan kitaplar, en çok satan kitaplar, en çok okunduğu ya da satıldığı yalanı söylenen kitaplar meselesine girmek isterim aslında ama şimdi değil. Zaten konu yine dönüp dolaşıp tüketim dünyasına, “Bize ne veriyorlarsa onu yiyoruz” olayına gelecek. Sorun odaklı kısır konuşmalardan birine imza atmamak için internetten kitap satan siteler içerisinde popüler isimlerden derlenen bilgileri derleyip sunmak isterim.

Önceki aylarda İskender Pala ‘nın “Efsane: Bir Barbaros” romanı, Ece Temelkuran ‘ın Düğümlere Üfleyen Kadınlar”ı ve Canan Tan ’ın “Hasret”i tarafından oluşturulan uzun süreli bir egemenlvardı lakin 2013-Mart en çok satan kitaplar listesinde gözle görülür bir MuratMenteş-Ruhi Mücerret etkisi söz konusu. Liste başlarına oynayan Ruhi Mücerret, tahminim o ki 2013-Nisan içerisinde de etkisini koruyacak. Tabi, 5 Nisan’da çıkacak olan Hasan Ali Toptaş-Heba ve bu aralar yayınlanacak olan yeni Ahmet Altan kitabını da göz ardı etmeyelim. İşte D&R, kitapyurdu ve idefix sitelerinde, en çok satan kitaplar listesinde Mart-2013 verileri.

En Çok Satan Kitaplar Mart-2013


D&R Çok Satanlar Kitaplar:

Hasret - Canan Tan
Düğümlere Üfleyen Kadınlar - Ece Temelkuran
Boş Koltuk - J.K. Rowling
Karatay Diyeti - Canan Efendigil Karatay

Kitapyurdu.com Çok Satan Kitaplar:


Efsane: Bir Barbaros Romanı - İskender Pala
Limon Yapraklarının Kokusu - Clara Sanchez
Nar Ağacı - Nazan Bekiroğlu
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler - Jan-Philipp Sendker

idefix.com Çok Satan Kitaplar:

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri - Gary Small, Gigi Vorgan
Düğümlere Üfleyen Kadınlar - Ece Temelkuran
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali0 yorum:

Yorum Gönder